22.BŚC 2016, film promocyjny

23.BŚC 2017, spot promocyjny

23. BŚC 2017, laser show

 

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia na scenie głównej 27. Bolesławieckiego Święta Ceramiki! Przed bolesławiecką publicznością wystąpią artyści z Piwnicy pod Baranami, która w tym roku obchodzić będzie jubileusz 65 – lecia działalności.

„PIWNICA POD BARANAMI” osiągnęła już takie lata, że śmiało mogłaby się znaleźć w księdze Guinessa. Pomyśleć: była już za Gomułki, przeżyła Gierka, zakwitła za „Solidarności”, wstrzymała oddech w stanie wojennym, po czym znów ruszyła w demokrację, w jej dość poplątany repertuar – karmiła się na zmianę: absurdem, polityką, historią i sztuką, karmiła się także cenzura, karmiła się każdym głupstwem, na które stać jednostki i narody. Ilu artystów przeszło przez tę niewielką podziemną dziuplę! Tych, co przyszli z Akademii Sztuk Pięknych, z polonistyki, z zespołów jazzowych, szkoły teatralnej!” 

piwnica

Chwilę po weteranach polskiej sceny artystycznej przed bolesławiecką publicznością wystąpi jedyny w swoim rodzaju teatr akrobatyczny OCELOT. Widzowie zobaczą spektakl pt. „KOBALTOWA MGŁA”. Jest to opowieść o wybaczeniu, sile ludzkiego umysłu i potędze miłości. Spektakl opowiedziany jest językiem pantomimy, zapierających dech w piersi akrobacji i powietrznego tańca, a życiowe zawirowania i perypetie rozbitków zagubionych we mgle obejrzymy w krzywym zwierciadle współczesności. Zamiast szarej codzienności, w tej swoistej lirycznej komedii mieszać się będą ze sobą magia i rzeczywistość, intrygi i namiętność. Uwięzieni na wyspie rozbitkowie będą poszukiwać sensu i spełnienia. 

ocelot

Na scenie pojawią się artyści Teatru Ocelot, Stypendyści Ocelot Foundation oraz …  Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec". W roli Prospera - Artur Borkowski - aktor Wrocławskiego Teatru Pantominy. Z ogromnym zainteresowaniem oczekujemy występu bolesławieckiej grupy artystycznej na co dzień związanej z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury i Młodzieżowym Domem Kultury. 

To nie koniec niespodzianek 27. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Śledźcie nasze strony internetowe, a już niebawem poznacie więcej szczegółów tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu biznesu, rozrywki i kultury.

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 29. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2023:

 

Tuesday the 25th. . xswebdesign.com