Wszem i wobec każdemu z osobna wiadomym się czyni, że dnia 17 sierpnia Anno Domini 2009 roku powołane do życia zostało Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne.

Ci, którzy wyzwaniu wszelkiemu chcą sprostać, niech pod jego sztandarem się garną i regułę poniższą treścią swojego życia uczynią.

Do tych przemawiam, którzy w sercach umiłowali sobie piękno naszego grodu Bolesławca, który to w 1190 roku założył Książę Bolesław Wysocki, a któremu to w 1251 roku nadano prawa miejskie.

Gród ten od XVI wieku słynący z bogatych tradycji wyrobu naczyń ceramicznych i kamionkowych o unikalnym wzornictwie i walorach użytkowych - szczycił się i szczyci - wszelkimi artystami sztuki ceramicznej oraz zdolnymi rzemieślnikami.

Jeśli zaprawdę waszą wolą jest stać się, jako ojcowie wasi, co ceramikę wytwarzali, musicie znać drogę, którą podążać wam trzeba.

To w tym grodzie 1753 roku powstał największy garniec świata wykonany przez mistrza Joppego, a w 1897 roku oddano Królewską Szkołę Ceramiczną, kształtującą ludzi z całego świata.

To właśnie tutaj, w Muzeum Ceramiki, znajduje się największa w Rzeczypospolitej kolekcja ceramiki bolesławieckiej i europejskiej.

Przez dziesiątki lat, stulecia, gród nasz rozwijał się dzięki ceramice. Dzięki niej tutejsza gawiedź znajdowała pracę i środki do życia. Dzięki niej i dziś Bolesławiec... ceramiką stoi. Dzięki także Wam - tu stojącym!

Powołuję Was - Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne, abyście dalej rozsławiali tradycje ceramiczne pięknego grodu, abyście pamiętali o dokonaniach naszych przodków, a jako ceramicy i garncarze - tworzyli wyroby wyjątkowe, poszukiwane na rynku, cieszące się zasłużoną sławą.

Swoją wielką wiedzę przekazujecie dzieciom i młodzieży.

 


Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne, fot. BOK - MCC

Producenci, członkowie Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego:

 

 

Wspólny znak towarowy Ceramika Bolesławiecka:

Trzech producentów ceramiki połączyło swoje siły i zarejestrowało wspólny znak towarowy, jakim jest „Ceramika Bolesławiecka”.

Część członków Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego sygnować teraz będzie swoje produkty prezentowanym znakiem. Producenci ci swoje wyroby zaprezentują podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

 

 


znak towarowy "Ceramika Bolesławiecka"

Bolesławiecki Ośrodek Kultury-
-Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

\"bok-mcc\"

Szczegółowe informacje o tegorocznym BŚC 2019 dla producentów ceramiki umieścimy po 10 maja 2019 r. Zgłoszenie można przesyłać do końca czerwca 2019 r.

Bolesławieckie Święto Ceramiki to jedne z największych targów ceramiki w Europie, które trwać będą od 14 do 18 sierpnia 2019.

 

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa dla Ceramików Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego

Karta zgłoszeniowa dla Ceramików

Regulamin BŚC 2019Osoba do kontaktu: Dariusz Uściński 75 644 55 93

 

 
Stoisko duże: 4,88 x 2,26 m


Stoisko małe: 3 x 2 m

 


Połowa stoiska dużego: 2,44 x 2,26 m

Bolesławiecki Ośrodek Kultury

Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

tel.: 75 644 21 45
fax: 75 644 21 47

 

Kontakt dla mediów:

Scena główna: Michał Szwed 577 130 625

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kierownik działu technicznego:

Michał Piaskowski: 734 474 116

 

Informacje dla wystawców gastronomii i wesołego miasteczka

Ewa Sondaj: 75 645 32 93

 

Informacje dla wystawców handlowych

Iwona Bojko: 75 645 35 98 

 

Informacje dla producentów ceramiki

Dariusz Uściński: 604 636 530

 

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej

tel.: 75 645 32 90

 

Akredytacje, informacje dla dziennikarzy

Urząd Miasta Bolesławiec
tel.: 75 645 64 00

 

Numer konta

Wpłaty związane z powyższym wydarzeniem należy uiszczać: Bank Zachodni WBK I Odział w Bolesławcu,

Kod swift: WBKPPLPP
numer konta: 62 1090 1939 0000 0005 1600 0188.

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją kryzysową wywołaną koronawirusem informujemy, że wszelkie działania organizacyjno-logistyczne dotyczące „Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2020” zostają wstrzymane do 4 maja 2020 r. O jakichkolwiek zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

Ogłoszenie z dnia 2.03.2020 r.

Stoiska handlowe podczas 26. Bolesławieckiego Święta Ceramiki funkcjonować będą w dniach 21 - 23 sierpnia 2020 roku Stoiska zostaną ustawione na terenie imprezy, w centrum Bolesławca, wzdłuż ulic: Sierpnia '80, A. Asnyka, Karola Miarki, Łukasiewicza i Kościelnej. 

Oferowany na stoiskach asortyment to: rękodzieło, wyroby regionalne, biżuteria, zabawki, naturalne kosmetyki, drobne artykuły przemysłowe itp. oraz „gastronomia mała” tj. lody, sorbety, pączki, gofry, orzeszki prażone, cukierki, kukurydza, popcorn, prażynki, frytki, chipsy, paluszki, chrupki itp., wata cukrowa, ciasta, ciastka, sery m.in. oscypki, przyprawy, owoce, napoje zimne i gorące m.in. kawa, herbata, woda, soki. Warunkiem otrzymania miejsca pod stoisko handlowe jest:

 

1. Przysłanie na adres organizatora czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia na stoisko handlowe (e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w terminie do 30 marca 2020 r.

2. Wycena przez organizatora (kontakt telefoniczny z osobą upoważnioną do wyceny stoiska) w terminie 1 - 24 kwietnia 2020 r.  

3. Po otrzymanej wycenie, Wystawca jest zobowiązany do pobrania, wypełnienia i przysłania pocztą 2 egz. umowy i wpłacenie ustalonej kwoty na konto Organizatora. Po zaksięgowaniu wpłaty, Organizator wystawi i odeśle Fakturę VAT wraz z 1 egz. umowy.

4. Potwierdzeniem wzięcia udziału w imprezie jest opłacona w terminie Faktura VAT.

5. Uregulowanie wszystkich wierzytelności wobec organizatora.

 

Uwaga – ze względu na ograniczoną ilość miejsc o przyznaniu miejsca zadecyduje – kolejność nadsyłania zgłoszeń, atrakcyjność asortymentu, terminowa wycena i opłata stoiska. Po wyczerpaniu miejsc zgłoszenia będą przyjmowane na listę rezerwową. Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia ilości podmiotów sprzedających ten sam asortyment! 

Organizator wprowadza równocześnie konkurs na ‘wyłączność’ danego asortymentu, pod warunkiem, że znajdą się zainteresowane podmioty. Asortyment podlegający wyłączności to: gofry, kukurydzacukierki, zakręcony ziemniak (asortyment może ulec rozszerzeniu)Zainteresowany wyłącznością podmiot podaje w ofercie ilość stoisk (maksymalnie 3 stoiska danego asortymentu, o łącznej długości nieprzekraczającej 15 metrów) i wielkość stoisk. Przy wyborze oferty na wyłączność decyduje najwyższa cena. W przypadku otrzymania niezadowalającej ceny, organizator ma prawo od odstąpienia od konkursu na ‘wyłączność’.

Zapraszamy więc zainteresowane podmioty do składania ofert cenowych za sprzedaż na zasadzie wyłączności na niżej wymienioną działalność handlową:

  • Sprzedaż gofrów
  • Sprzedaż kukurydzy gotowanej
  • Sprzedaż cukierków
  • Sprzedaż zakręconych ziemniaków

Oferty należy składać na druku kara zgłoszenia na wyłączność do SEKRETARIATU organizatora na adres Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, plac M. J. Piłsudskiego 1c, 59 – 700 Bolesławiec, w terminie do 30 marca 2020 r.

(z dopiskiem na kopercie: wyłączność podczas BSC – sprzedaż ….).

 

 Do pobrania:

 

Biuro organizacyjne stoisk handlowych podczas 25. BŚC

Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’ BOK - MCC

F. Chopina 17 w Bolesławcu

Koordynator Iwona Bojko

tel. 75 645 35 98, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 25. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2018:

 

sponsorzy

 

 

 

 

 

copyright 2012 # BOK - MCC # all rights reserved
administrator strony: admin@bok.boleslawiec.pl

Tuesday the 26th. .