Wszem i wobec każdemu z osobna wiadomym się czyni, że dnia 17 sierpnia Anno Domini 2009 roku powołane do życia zostało Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne.

Ci, którzy wyzwaniu wszelkiemu chcą sprostać, niech pod jego sztandarem się garną i regułę poniższą treścią swojego życia uczynią.

Do tych przemawiam, którzy w sercach umiłowali sobie piękno naszego grodu Bolesławca, który to w 1190 roku założył Książę Bolesław Wysocki, a któremu to w 1251 roku nadano prawa miejskie.

Gród ten od XVI wieku słynący z bogatych tradycji wyrobu naczyń ceramicznych i kamionkowych o unikalnym wzornictwie i walorach użytkowych - szczycił się i szczyci - wszelkimi artystami sztuki ceramicznej oraz zdolnymi rzemieślnikami.

Jeśli zaprawdę waszą wolą jest stać się, jako ojcowie wasi, co ceramikę wytwarzali, musicie znać drogę, którą podążać wam trzeba.

To w tym grodzie 1753 roku powstał największy garniec świata wykonany przez mistrza Joppego, a w 1897 roku oddano Królewską Szkołę Ceramiczną, kształtującą ludzi z całego świata.

To właśnie tutaj, w Muzeum Ceramiki, znajduje się największa w Rzeczypospolitej kolekcja ceramiki bolesławieckiej i europejskiej.

Przez dziesiątki lat, stulecia, gród nasz rozwijał się dzięki ceramice. Dzięki niej tutejsza gawiedź znajdowała pracę i środki do życia. Dzięki niej i dziś Bolesławiec... ceramiką stoi. Dzięki także Wam - tu stojącym!

Powołuję Was - Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne, abyście dalej rozsławiali tradycje ceramiczne pięknego grodu, abyście pamiętali o dokonaniach naszych przodków, a jako ceramicy i garncarze - tworzyli wyroby wyjątkowe, poszukiwane na rynku, cieszące się zasłużoną sławą.

Swoją wielką wiedzę przekazujecie dzieciom i młodzieży.

 


Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne, fot. BOK - MCC

Producenci, członkowie Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego:

 

 

Wspólny znak towarowy Ceramika Bolesławiecka:

Trzech producentów ceramiki połączyło swoje siły i zarejestrowało wspólny znak towarowy, jakim jest „Ceramika Bolesławiecka”.

Część członków Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego sygnować teraz będzie swoje produkty prezentowanym znakiem. Producenci ci swoje wyroby zaprezentują podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

 

 


znak towarowy "Ceramika Bolesławiecka"

Bolesławiecki Ośrodek Kultury-
-Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

\"bok-mcc\"

Szczegółowe informacje o tegorocznym BŚC 2019 dla producentów ceramiki umieścimy po 10 maja 2019 r. Zgłoszenie można przesyłać do końca czerwca 2019 r.

Bolesławieckie Święto Ceramiki to jedne z największych targów ceramiki w Europie, które trwać będą od 14 do 18 sierpnia 2019.

 

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa dla Ceramików Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego

Karta zgłoszeniowa dla Ceramików

Regulamin BŚC 2019Osoba do kontaktu: Dariusz Uściński 75 644 55 93

 

 
Stoisko duże: 4,88 x 2,26 m


Stoisko małe: 3 x 2 m

 


Połowa stoiska dużego: 2,44 x 2,26 m

Bolesławiecki Ośrodek Kultury

Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

tel.: 75 644 21 45
fax: 75 644 21 47

 

Kontakt dla mediów:

Scena główna: Michał Szwed 577 130 625

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kierownik działu technicznego:

Michał Piaskowski: 734 474 116

 

Informacje dla wystawców gastronomii i wesołego miasteczka

Ewa Sondaj: 75 645 32 93

 

Informacje dla wystawców handlowych

Iwona Bojko: 75 645 35 98 

 

Informacje dla producentów ceramiki

Dariusz Uściński: 604 636 530

 

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej

tel.: 75 645 32 90

 

Akredytacje, informacje dla dziennikarzy

Urząd Miasta Bolesławiec
tel.: 75 645 64 00

 

Numer konta

Wpłaty związane z powyższym wydarzeniem należy uiszczać: Bank Zachodni WBK I Odział w Bolesławcu,

Kod swift: WBKPPLPP
numer konta: 62 1090 1939 0000 0005 1600 0188.

2 sierpnia 2019 

Montaż stoisk 15 – 18 sierpnia 2019

Wystawcy biorący udział w imprezie zobligowani są do zgłoszenia się w dniu 15 sierpnia 2019 (lub zgodnie z umową w dniu następnym) od godz. 7.00 rano do holu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki (pl. Piłsudskiego 1c), gdzie wskazane zostanie miejsce ustawienia stoiska na terenie imprezy oraz wydawane będą przepustki.

Organizator podczas imprezy udostępnia Wystawcy miejsce o wskazanych w zgłoszeniu wymiarach oraz prąd, montując skrzynki na terenie imprezy. Wystawca we własnym zakresie montuje stoisko i dokonuje podłączenia do w/w skrzynek. Uwaga! Każdy wystawca powinien posiadać odpowiedni, własny przedłużacz elektryczny o odpowiednim przekroju w zależności od pobieranej mocy, zgodny z PN. Zabrania się używania tzw. „samoróbek”

Postój samochodów na terenie imprezy jest zabroniony. Wystawca otrzyma przepustkę uprawniającą do wjazdu na teren imprezy i montaż stoiska w wyznaczonym na przepustce czasie. Demontaż stoiska możliwy jest po zakończeniu programu imprezy.

 

1 kwietnia 2019

Ważne dla wystawców którzy posiadają już wycenę stoiska!

Warunkiem udziału wystawcy/handlowca w BŚC jest akceptacja warunków Regulaminu Imprezy oraz podpisanie Umowy z Organizatorem (dokumenty do pobrania).

Dokumenty należy wydrukować w dwóch egzemplarzach, podpisać i przysłać pocztą, na adres:

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki

J. Piłsudskiego 1c, 59-700 Bolesławiec

Proszę wypełnić dokument czytelnie, drukowanymi literami, na podstawie uzgodnień z Organizatorem. Uwaga – Dane zawarte w umowie to dane do Faktury!

Jeżeli firmę reprezentuje (i podpisuje umowę) inna osoba niż właściciel, do umowy należy dołączyć pełnomocnictwo.

 

Po otrzymaniu dokumentu,  Organizator wystawi Fakturę VAT z terminem płatności 14 dni, na podstawie danych zawartych w umowie i odeśle na wskazany adres (jeżeli adres wysyłki jest inny niż dane do umowy proszę o dopisanie adresu korespondencyjnego w umowie).

 

Potwierdzeniem wzięcia udziału w imprezie jest opłacona w terminie Faktura VAT za stoisko i podpisany przez Organizatora egzemplarz umowy.

 

15 luty 2019

Stoiska handlowe podczas 25. Bolesławieckiego Święta Ceramiki funkcjonować będą wyjątkowo przez cztery dni: w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku (czwartek, piątek, sobota, niedziela). Stoiska zostaną ustawione na terenie imprezy, w centrum Bolesławca, wzdłuż ulic: Sierpnia '80, A. Asnyka, Karola Miarki.

 

Oferowany na stoiskach asortyment to: rękodzieło, wyroby regionalne, biżuteria, zabawki, naturalne kosmetyki, drobne artykuły przemysłowe itp. oraz „gastronomia mała” tj. lody, sorbety, pączki, gofry, orzeszki prażone, cukierki, kukurydza, popcorn, prażynki, frytki, chipsy, paluszki, chrupki itp., wata cukrowa, ciasta, ciastka, sery m.in. oscypki, przyprawy, owoce, napoje zimne i gorące m.in. kawa, herbata, woda, soki.

 

Szczegółowe zasady organizacji stoisk handlowych zawarte są w Regulaminie organizacji miejsc handlowych podczas 25.Bolesławieckiego Święta Ceramiki’.

Oferty na ‘Karta zgłoszenia’: przyjmowane są do 30 marca 2019 r. (e-mailem lub pocztą). Organizator dokonuje wyboru wystawców na podstawie otrzymanych ofert. Opłaty za stoiska są zróżnicowane ze względu na charakter sprzedawanych produktów, zapotrzebowania na pobór energii oraz wielkość stoiska.

Uwaga – ze względu na ograniczoną ilość miejsc o przyznaniu miejsca zadecyduje – kolejność nadsyłania zgłoszeń, atrakcyjność asortymentu, terminowa wycena stoiska. Po wyczerpaniu miejsc zgłoszenia będą przyjmowane na listę rezerwową. Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia ilości podmiotów sprzedających ten sam asortyment!

Organizator wprowadza równocześnie konkurs na ‘wyłączność’ danego asortymentu– pod warunkiem, że znajdą się zainteresowane podmioty. Asortyment podlegający wyłączności to: gofry, kukurydza, cukierki, zakręcony ziemniak (asortyment może ulec rozszerzeniu)Oferty na wyłączność można składać do 30 marca 2019r. Podmiot podaje w ofercie ilość stoisk (maksymalnie 3 stoiska danego asortymentu, o łącznej długości nieprzekraczającej 15 metrów) i wielkość stoisk. Przy wyborze oferty na wyłączność decyduje najwyższa cena. W przypadku otrzymania niezadowalającej ceny, organizator ma prawo od odstąpienia od konkursu na ‘wyłączność’.

 

Zapraszamy zainteresowanych do składania ofert cenowych za sprzedaż na zasadzie wyłączności na niżej wymienioną działalność handlową:

  • Sprzedaż gofrów
  • Sprzedaż kukurydzy gotowanej
  • Sprzedaż cukierków
  • Sprzedaż zakręconych ziemniaków

Oferty należy składać na druku Oferta na wyłączność do SEKRETARIATU organizatora na adres Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, plac M. J. Piłsudskiego 1c, 59 – 700 Bolesławiec, w terminie do 30 marca 2019r. (z dopiskiem na kopercie: wyłączność podczas BSC – sprzedaż ….).

 

Biuro organizacyjne stoisk handlowych podczas 25.BŚC

Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’ BOK - MCC

ul. F. Chopina 17 w Bolesławcu

Koordynator Iwona Bojko

tel. 75 645 35 98, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 25. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2018:

 

sponsorzy

 

 

 

 

 

copyright 2012 # BOK - MCC # all rights reserved
administrator strony: admin@bok.boleslawiec.pl

Wednesday the 16th. .