W ceramicznej paradzie pójdzie ponad pół tysiąca osób i wezmą w niej udział najważniejsze zakłady ceramiczne. Tegoroczna parada Ceramiczny Karnawał otwierać będzie 22. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Uczestnicy parady wyruszą w piątek, 19 sierpnia, o 17:00 z ulicy Adama Asnyka i przejdą na Rynek ulicami Ignacego Łukasiewicza, Karola Miarki i Kościelną. Okrążą Rynek, gdzie na schodach Ratusza ustawione będzie stanowisko jury. Największa impreza związana z ceramiką to również okazja do zaprezentowania się firm ceramicznych z miasta i okolic. W tym roku znów zachwycą nas najważniejsi producenci.

Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego, która wstąpi ze 180 zespołem w prezentacji "Pawie oczka". Stu osobowa grupa Fabryki Naczyń Kamionkowych Manufaktura zaprezentuje się w programie "Królestwo niebieskie" nawiązujące do nowej kolekcji "blue line". Ceramika Artystyczna Wiza i jej 35-osobowy zespól zaprezentuje się w prezentacji "Ceramika z piosenką". W paradzie udział weźmie też Ceramika Milena z 45 osobowym zespołem.

Oprócz osób indywidualnych i specjalnych gości w paradzie oraz w konkursie na najciekawszą prezentacje zgłosiły też udział:

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu, Starszyzna Cechowa w strojach rzemieślniczych i kilkudziesięcioosobowa grupa będzie prezentować różne zawody i częstować publiczność wyrobami zakładów spożywczych. Galeria Bolesławiec City Center, którą będą reprezentować kilkuosobowa grupa Piratów z Wyspy Skarbów na specjalnej tratwie. Pięćdziesięcioosobowa grupa Gminy Bolesławiec zaprosi wszystkich na dożynki gminne do Trzebienia w trakcie swojej bogatej prezentacji. Ponad pięćdziesiąt osób z Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej znów nam zaśpiewa "Bo jeśli nie my, to kto". W zeszłym roku prezentacja MZGK zachwyciła jury, w tym roku również życzymy powodzenia w konkursie. Obejrzymy również naszych niebieskich futbolistów z Football Academy Bolesławiec ich prezentacja to "Kobaltowo-stempelkowa Football Academy". Nie zabraknie wysportowanych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod wodzą szefowej Wiesławy Olczyk. Gościć będziemy też Halcamp-Rally, entuzjastów karawaningu, którzy zaproszą do parady zagranicznych przyjaciół z północnej Europy. Swoją ekipę zaprezentuje również Starostwo Powiatowe. Zatańczą dla nas wschodnie tańce dziewczyny ze Szkoły Tańca Orientalnego Arabeska.

W tym roku, po raz drugi przejadą w paradzie "Zakręcone stempelki", miłośnicy rowerów, którzy przyozdobią swoje dwa kółka w motywy ceramiczne.

Organizatorem parady jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Sponsorami nagród są: BZM Cieśla, Technika Biurowa Bis sp.j., Park Kulturinsel Einsiedel oraz Istotne Informacje Krzysztof Gwizdała.

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 29. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2023:

 

Monday the 15th. .