Sobota obfitowała w bogaty program. W ramach imprezy w Miasteczku Ceramicznych Animacji przygotowano moc atrakcji. Na małej scenie zaprezentował się Mirosław Kuc i Przyjaciele oraz GaDMu Trio. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Ceramics Splash Of Colors, widowiskowy pokaz laserów i koncert FUN FACTORY.

 Podczas świątecznego weekendu w „Wiosce garncarskiej” - Miasteczku Animacji Ceramicznych odbywają się warsztaty i pokazy dla dzieci i dorosłych. Warsztaty garncarskie prowadzi rodzina Konopczyńskich, Arkuszyńscy, Ceramiczne Koło Naukowe ASP we Wrocławiu oraz Garncarstwo etniczne z Pracownią garncarską z Kamionka Wielkiego. Pokaz garncarstwa historycznego przygotowała grupa artystyczna Loricamos. Każdy chętny może również spróbować swoich sił w malowaniu stempelkowym. Można też wziąć udział w „Ceramics Memory” i zdobyć nagrody. Dariusz Pawłowski prowadzi warsztaty w drewnie, a Park Przygody Kulturinsel z Niemiec dla uczestników święta udostępnił drewniany piracki statek oraz przygotował gra i zabawy.

W sobotnie popołudnie wiele emocji wzbudziła sportowa rywalizacja siłaczy w Ceramicznym Strong Man o Puchar Europy. Publiczność kibicowała zawodnikom z Polski, Ukrainy i Słowacji. Gościem specjalnym był Hardkorowy Koksu, czyli pochodzący z Litwy Robert Burneika oraz Dorota Galińska popularna trenerka fitnessu.

Setki młodych ludzi bawiło się podczas pierwszego w historii Bolesławca "Ceramics Splash of Colors - Festiwalu Kolorów". To niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce! Festiwal uświetnił swoją obecnością Gooral - DJ i producent muzyczny znany m.in. z przeboju „Karczmareczka”.Następnie na głównej scenie wystąpili zwycięzcy siódmej edycji programu „Must Be The Music” - SACHIEL. Wystąpiła również legendarna grupa muzyki pop dance z lat 90 - FUN FACTORY, jej występ zakończył niesamowity pokaz efektów specjalnych z użyciem lasera w 3D. Uczestnicy imprezy fantastycznie bawili się do północy, kiedy to DJ Maciej Wowk zakończył sobotnie świętowanie.

  

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 30. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2024:

 

Thursday the 25th. .