W ostatnim dniu 23. edycji święta ceramiki atrakcji nie brakowało. Na scenie zaprezentowały się pracownie BOK – MCC oraz aktorzy z Teatru Avatar. Imprezę zakończył charyzmatyczny wokalista Michał Szpak.

W niedzielę odbył się spektakl plenerowy "Leśne Psoty i Kłopoty" wykonaniu Teatru Avatar. Nie tylko młodzi widzowie z wielką uwagą śledzili losy trójki pracowitych elfów. W bloku artystycznym wystąpili utalentowani uczestnicy zajęć pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, którzy na co dzień pracują pod okiem świetnych instruktorów. Zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego instruktorem jest Agnieszka Radwańska. Układy hip – hop, wykonały trzy grupy z pracowni Katarzyny Tomczyk-Jakubowskiej: Canon, Canonki i Canon Skład. Z pracowni tańca współczesnego Haliny Bałackiej-Kłak zaprezentowały się formacje: Modus, Nocturn i Promyki,  zatańczyły m.in. fragmenty znakomitego spektaklu „Kairos – wykorzystać czas”. Publiczność podziwiała również umiejętności uczestniczek pracowni tańca Flamenco prowadzonej przez Magdalenę Zientarę oraz pracowni tańca orientalnego Idalii Kowary-Szmitd. Pięknie zaśpiewali wokaliści z pracowni wokalnej Barbary Lendzian. Na zakończenie prezentacji z koncertem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, której kapelmistrzem jest Jan Chojnacki.

Publiczność zgromadzona pod sceną na ulicy Asnyka wysłuchała koncertu, który jest efektem polsko-niemieckiego projektu realizowanego przez BOK - MCC w lipcu br. Utalentowani wokaliści zaprezentowali niezwykle wysoki poziom, ogromne zaangażowanie i niesamowitą energię. Koncert uświetnił gościnny występ wykładowcy warsztatów i zarazem jednej z najzdolniejszych polskich wokalistek - Marty Podulki.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Występ popularnego artysty zgromadził tłumy. Tradycyjnie Bolesławieckie Święto Ceramiki zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

 

Kontakt z nami

Informacje dla wystawców
75 645 35 98

Informacje dla ceramików
75 644 55 93

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej
75 645 32 90
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres

Bolesławiecki Ośrodek Kultury -
Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C
59-700 Bolesławiec

 

 Sponsorzy 30. Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2024:

 

Thursday the 25th. .